Ósemka Słońcem Programowana

Fundacja Karola Malaperta, przy współudziale Fundacji TechSoup i firmy SAP, we wrześniu i październiku 2020 r. zorganizowała wydarzenie Ósemka Słońcem Programowana organizowane w ramach Meet&Code 2020.

Wydarzenie miało charakter 4 spotkań online dla grup początkującej i zaawansowanej. Celem spotkań było wprowadzenie do programowania w Scratchu i w Pythonie, a celem całego projektu było stworzenie oprogramowania dla RaspberryPi. Program, który stworzyliśmy automatyzuje wykonywanie zdjęć tarczy słonecznej. Z 365 zdjęć wykonanych w ciągu całego roku planujemy w 2021 roku zrobić „portret analemmy” – figury, którą kreśli Słońce w ciągu rocznego ruchu po niebie.

Opinie uczestników po cyklu spotkań:

Tematyka zajęć inspirowana astronomią i poziom trudności dostosowany do możliwości dzieci sprawiły, że warsztaty okazały się wspaniałym wprowadzeniem w świat programowania. (Patrycja, mama Leona)

Bardzo fajne! Wiele się nauczyliśmy. Nauczyłem się wielu rzeczy, po tych zajęciach, w wolnym czasie zacząłem sam pisać w Pythonie. (Tomek)

Byłem całkowicie początkujący, jeśli chodzi o programowanie, jednak na lekcjach byłem w stanie się dużo nauczyć i zrozumieć samo programowanie. (Ignacy)

Mi się bardzo podobały zajęcia z programowanie gdyż lubię rzeczy tego typu i dzięki temu poznałem nowy język programowania (Python) bardziej zaawansowany od Scratcha. (Daniel)